مقاله ها

تیتر مقاله

انواع کاکتوس و روش نگهداری آن‌ها در خانه 1397/خرداد/24

برای نگهداری کاکتوس در منزل یا محیط کار شرط اصلی داشتن نور است. اگر در شرایط محیطی خود از نور مناسب کاکتوس بهره‌مند هستید، بهتر است از این گیاه زیبا برای خود تهیه کنی،  چراکه با داشتن چند نمونه کاکتوس متفاوت و یادگیری قلمه زدن کاکتوس، پیوند کاکتوس، تکثیر کاکتوس با بذر و نگهداری کاکتوس در منزل می‌توانید یک مجموعه زیبا و چشم‌نواز داشته باشید.

ادامه مطلب
ابزار و تجهیزات مورد نیاز صخره نوردی 1397/خرداد/24

طناب های صخره نوردی به منظور مراقبت های ایمنی از صخره نورد مورد استفاده قرار می گیرند و بر همین اساس قطر و اندازه های این وسیله با یکدیگر تفاوت پیدا می کند. طناب صخره نوردی به دو دسته قابل کشش و غیر قابل کشش دسته بندی می شود. طناب های که حالت کششی دارند عموما با اضافه شدن وزن بیشتر بر روی خود حالت کششی پیدا می کنند و طناب های که غیر کششی هستند استقامت بیشتری دارند و از کشش در این دسته از طناب ها هیچ خبری نیست.

ادامه مطلب
سنگ نوردی یا صخره نوردی طبیعی و داخل سالن 1397/خرداد/24

همیشه به طور مستقیم و با فاصله ی مناسب از سنگ بایستید و سنگینی وزنتان بیشتر روی پاها باشد تا روی دستان برای حرکت های مختلف وقت زیادی تلف نکنید و مطمئن شوید که از عهده ی حرکت بر می ایید یا نه، سپس تلاش کنید به هنگام بالاروی، محل گیره ها را به خاطر بسپارید تا در برگشت بتوانید از ان ها استفاده کنید. و نیز در پایان هر شیب با دقت بیشتری کار را انجام دهید تا سریع و درست به اتمام برسد.

ادامه مطلب
کرامپون ها و نحوه انتخاب کرامپون های مناسب 1397/خرداد/19

کرامپون ها انواع گوناگونی دارند و به دو دسته تقسیم می شوند. بسته به نوع فعالیت شما و مسیری که قرار است بپیمایید این انتخاب متفاوت خواهد بود، نوعی کرامپون سبک در بازار موجود است که به علت وزن کم و اصطکاک کمتری که با زمین ایجاد می کند، مناسب برای صعودهای روزانه و کوتاه زمستانی است. نوع دیگری از کرامپون ها هستند که ساختار بسیار پیچیده ای دارند و برای صعود های سنگین برفی و یخ نوردی تعبیه شده اند. استفاده از این کرامپون ها به ویژه در مسیرهای ذکر شده می توانند محافظ سلامت شما باشند و مانع لغزشتان شوند.

ادامه مطلب